KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12868631

nr 1286 8631

Hilding Nyman

(1870-1937), Sverige

Akvarell, Västkusten, 29x41 cm. Signerad

Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.

Utrop:

500 kr

måndag 4 november 2019
kl 20:11:10

Hilding Nyman

Läs mer om Hilding Nyman